Image bigs

Таємниці марафону: від правильного раціону до психологічного настрою

Для того, щоб пробігти марафон потрібні мужність, віра в себе та бажання перемогти в першу чергу себе. Потрібно невтомно тренуватись та знати декілька таємниць, які спростять підготовку та участь у вашому першому марафоні. Наші поради не є універсальною панацеєю для кожного бігуна, але декілька з них точно підійдуть кожному марафонцю-новачку.

1. Тренування і ще раз тренування

Якщо ви зареєструвались на марафон — перши крок до успіху зроблено. Наступний крок найважчий але і найважливіший — тренування. Таємниць в цій справі немає: для того, щоб пробігти марафон, потрібно бігати. Знайдіть людину або групу людей з якими ви будете бігати, запишіться в тренажерний зал, не користуйтеся громадським транспортом на відстані менше ніж 5 км, розпишіть свій план тренувань разом з тренером. Марафон — це робота над собою.

2. 50% успіху — правильне взуття

Можливо пара хорошого бігового взуття не стане для вас переможним аргументом, але пара неправильно підібраного взуття гарантовано принесе лише травми та негативний результат. Тренуйтесь тільки в тих кросівках в яких плануєте бігти марафон — зайві мозолі чи натертості завадять насолодитися перемогою. Як правильно підібрати пару бігового взуття читайте в статті «Взути всіх»

3. Увага до раціону

Віднесіться уважно до свого раціону, особливо за 48 годин до марафону. Вживайте багато білка та швидких вуглеводів, які допомагають знизити рівень цукру в крові. Якщо марафон відбуватиметься в першій половині дня, подбайте про час вашої вечері — вона повинна бути з 4 до 6 вечора. Окрім того, не рекомендується їсти за 90 хвилин до початку забігу.

4. Марафони не люблять сюрпризів

Якщо ви старанно тренувались, здорово та правильно харчувались, маєте відмінне бігове взуття, але вирішили перед марафоном спробувати нову техніку бігу чи нову дієту — краще не робіть цього! Марафони не люблять сюрпризів, а ваш організм, який вже налаштувався на певну систему — тим паче.

5. Тренуйте не тільки тіло, але і мозок

Психологічна готовність до марафону не менш важлива ніж фізична. Ви повинні тренувати свій мозок: налаштувати свої думки на позитив та перемогу, привести свої бажання та можливості до гармонії, навчитись слухати свої тіло. Спробуйте декілька практик, таких як медитація чи візуалізація бажань. Ви повинні відчувати кожен кілометр марафону і вміти давати правильну оцінку своїм можливостям.

6. Кожна людина унікальна

Наші тіла — унікальні, тому не забувайте про персоналізацію тренувань та очікуйте виправданих результатів від себе. Якщо вашому другу під силу пробігти ультрамарафон з першої ж спроби — це не означає, що ви теж на це здатні. Підготовка до марафону — це не тільки тренування, але і вивчення своїх можливостей, діагностування проблем організму та ваш особистий виклик собі. Тому не намагайтесь повторити чиїсь методи тренування чи харчування.

7. Затишшя перед грозою

Перед марафоном ви будете хвилюватись, намагатись тренуватись до потемніння в очах. Не робіть цього! За день до марафону спробуйте заспокоїтись, перегляньте улюблений фільм, почитайте книгу, пробіжіть в помірному темпі декілька кілометрів та гарного подрімайте. Марафон — це іспит, до якого ви вже підготувались, тому хвилюватись марна справа.

8. Дзвінки друзям та рідним

Не вистачає мотивації? Подзвоніть чи зустріньтесь з найближчими друзями, рідними, коханими. Вони вірять у вас і як ніхто інший підтримають.

9. Уникайте бавовняних речей

Бавовняні речі дуже зручні, але вони не дихають та не поглинають піт. Вдягайте спеціальний дихаючий одяг з легкої тканини.

10. Отримуйте задоволення!

Сфокусуйтеся на позитивних емоціях, які вам гарантовано принесе участь в марафоні та отримуйте від бігу задоволення.