Image bigs

Взути всіх: як обрати ідеальну пару бігового взуття

Головний бар’єр для тих, хто тільки починає бігати — це страх отримати травму. Мало хто знає, що основний і дуже прости спосіб уникнути цього — підібрати правильну пару бігових кросівок. Варіант «бігати можна хоч в кедах» — це фатальна помилка новачків. Існує декілька основних критеріїв, які варто враховувати при виборі. Не соромтесь осипати питаннями консультанта в спортивному магазині, адже від обізнаності залежить ваше здоров’я.

Інтенсивність тренування

Перед тим, як йти до спортивного магазину потрібно визначитись з інтенсивністю тренувань, які ви собі оберете. Чим активніше ви займаєтесь, тим більше потрібно знати нюансів при виборі кросівок. Для 20-хвилинної пробіжки на біговій доріжці в якості розминки перед тренуванням спеціальне взуття для бігу взагалі не потрібне. Покриття самої доріжки вже безпечне для ваших стоп. Якщо ви займаєтесь інтенсивним бігом 2-3 рази на тиждень, не більше 10 км можна обійтись легкою моделлю з дихаючою сіткою та мінімальною амортизацією. Якщо ви, наприклад, готуєтесь до Київського напівмарафону щодня, бігаєте годину та більше — вам потрібні технологічні легкі кросівки з якісними амортизуючими елементами та маркуванням «running».

Пронація стопи

Для того, щоб правильно обрати бігові кросівки, слід вивчити свої стопи, а саме, як ви опускаєте їх під час пробіжки. У професійному середовищі для цього є спеціальний термін - пронація. Якщо ви:

- ставите стопи паралельно — ви маєте нейтральну пронація, найбільш оптимальну з точки зору підбору взуття. Для вас підійдуть кросівки «Neutral».

- ставите носок всередину — у вас гіпопронація. Незначна «клишоногість» не шкодить бігу. Ви можете вибирати взуття нейтральної категорії.

- ставите носок назовні — у вас гіперпронація, що є причиною появи мозолів на стопах та підвищує ризик травм. Для вас виробники пропонують взуття категорій «Stability» и «Cushion».

Розмір має значення

Коли ви біжите, ваш стопа збільшується в розмірі, тому бігове взуття варто купувати на піврозміру більше. Якщо ви неправильно підберете розмір взуття гарантовано отримаєте набір з натертостей та мозолів після пробіжки, а наступна пробіжка відбудеться не скоро.

Сезонні нюанси

Всі бігові кросівки виробляють з сітчастим верхом... Влітку зручніші кросівки з хорошою вентиляцією та без додаткового шару під сіткою. Восени чи весною, коли на вулиці мокро, краще придбати бігове взуття з непромокаючого але дихаючого мембранного матеріалу Gore-Tex. Для пробіжок взимку потрібні кросівки з додатковим шаром, який захищає від снігу та зберігає тепло.

Амортизація

Коли ви біжите, ваші стопи зазнають низки ударів, тому для комфортного бігу в підошвах кросівок використовують амортизуючі матеріали, що гасять удари. Чим більше вага бігуна, тим більш амортизуюча підошва йому потрібна. В якості амортизатора різні виробники використовують різні матеріали: всілякі гелі, особливий спінений матеріал, вбудована пластикова пластина, що амортизує за рахунок особливої хвилястої форми. Загалом вибір досить широкий.