Image bigs

Пола Редкліфф: «Рекорди встановлюються для природної еволюції спорту»

Легкоатлетка та рекордсменка Лондонського марафону Пола Редкліфф єдина в історії британка, яка отримала звання найкращої легкоатлетки світу по версії «International Association of Athletics Federations». В 2002 році вона встановила світовий рекорд подолавши 42 км 195 м за 2 год 15 хв 25 с — це майже на три хвилини швидше від будь-кого на подібній дистанції. В свої 42 роки Редкліфф не уявляє життя без бігу та надихає всіх жінок на звершення. Ми зібрали найцікавіші цитати видатної легкоатлетки.

В сім років я взяла участь в змаганнях з кросу і посіла друге місце. Після нагородження я підійшла до тата і попросила його натренувати мене до наступного забігу — вже тоді не хотіла бути другою. Наступний крос я виграла з відривом.

Спостерігаючи за молодими спортсменамия розумію, що в марафонському змаганні не буває постійних фаворитів — кожен може бути першим та пробігти марафон до кінця.

Девіз моєї кар’єри — жодних обмежень! Я ніколи не намагалась працювати по плану чи від «дзвінка до дзвінка». Якщо тренуватись саме так ви ніколи не усвідомите ваших надможливостей.

Я маю два улюблених місця для бігуЦентральний парк у Нью-Йорку та прибережжя міста Фон-Роме у Франції.

В тренажерному залі я завжди вмикаю музику але ніколи не роблю цього на вуличній пробіжці. Мені подобається бути в гармонії з оточуючим світом, слухати своє дихання та підмічати різні дрібнички.

Іноді травма або хвороба необхідні. Тоді я маю найсильнішу мотивацію та бажання подолати себе, свою природу. 

Мої діти підтримують менечасто приходять зі мною в тренажерний зал і спостерігають як я тренуюсь (прим.— у Редкліфф донька та син). Для мене це напрочуд важливо, адже вони цікавляться спортом. Старша донька сама обрала заняття тенісом, плаванням, їзду на велосипедах та роликах. 

Під час значних фізичних навантажень я завжди слухаю своє тіло та перевіряю пульс. Це найголовніше — бути в гармонії з собою, відчувати імпульси, які подає тобі твій організм.

Щоб встановити рекорд я дуже важко працювала над собоюале сподіваюсь, що його буде побито. Рекорди встановлюються для природної еволюції спорту.

Найкраща порада для початківців? Оберіть правильні бігові кросівки!